In nomine sanguinis

In nomine sanguinis
George Maybach Frederickson, pravým jménem Oziáš Jiří Rys, má svá tajemství, dobrodružnou povahu a pozitivní vztah k masu. Krvavému masu.
Po letech strávených u britských speciálních jednotek se začíná nudit a hledá něco zajímavějšího, zábavnějšího. Dostává však jednoduchou zprávu – doma potřebují pomoct.
Přestože své pokrevní příbuzné již víc než generaci neviděl, vrací se do rodných kopců a – málem umírá.
Nejjistější způsob, jak přežít, je utéct. Ale Oziáš Jiří Rys nemůže utéct. Krev není voda. Nevěří, že se z beskydských lesů dokáže vrátit živý, ale udělá všechno, aby rodině pomohl, aby je zachránil...
Po exkurzi do života upíra následuje exkurze do života vlkodlaka. Co se nezměnilo, je čtivý příběh plný akčních scén a krásné ženy zde také nechybí. Umístění příběhu do moravského prostředí se mi moc líbí. Obálku tentokrát namaloval místo Jana Doležálka Petr Vyoral, ale na výsledku jsem to vůbec nepoznal.
Vydavatel i jinde (např na legii) označují knihy „Visio in extremis“ a „In nomine sanguinis“ jako sérii „Klanové války“ a vypadá to, že autor proti tomu nic nemá.

Tuto knihu doporučuji číst s počítačem, nebo alespoň s chytrým telefonem po ruce - je v ní množství nejen místopisných názvů a lokalit, ale i různých výrazů a zmínek o historických osobnostech, že stojí za to zastavit a výraz si najít na internetu.

Kniha vyšla 11.9. 2014, dotisk pak v srpnu roku 2015

Podrobnosti: In nomine sanguinis
Nakladatel:
Stanislav Juhaňák – Triton a E.F. 
Obálka: Petr Vyoral
Rok vydání: 11.9.2014 
Počet stran: 264
Rozměr: 140 x 200
Provedení: paperback, brožovaná
Doporučovaná cena: 279 Kč
Cena v TRIFID klubu: 195 Kč
ISBN: 978-80-7387-795-8
EAN: 9788073877958

E-book 2014:
In nomine sanguinis
Nakladatel:
Triton
Obálka: Petr Vyoral
Rok vydání: 2014
Počet stran: 264
Formáty: PDF, ePUB, Kindle, PDF pro čtečky
Provedení: e-book

Sdílet článek

Facebook komentáře