Krev kyborgů

Krev kyborgů
Když píšu "skvělá povídka", tak myslím skvělá, úžasná, fantastická povídka. Rozhodně stojí za to koupit si celou knihu jen kvůli této jediné povídce. Hlavního hrdinu, soukromého detektiva Konráda Estela, potkáváme v situaci, kdy mu nepříjemně utíká čas, nepříjemně se blíží okamžik, kdy už se nebude moci stát zpět člověkem. Zbývá mu dvacet dva dnů třináct hodin a padesát dva minut do překročení meze kompatibility. Později už bude komplex elektrických nábojů představující jeho vědomí, jeho já, natolik ovlivněn hybridním neurálně digitálním prostředím simulovaného nervového systému, že se nedokáže opětovně usídlit ve skutečném mozku.
Konrád Estel byl policejní detektiv, před tím než mu kulka ráže 5,56 proměnila jeho mozek z větší části v neorganizovanou hmotu. Měl však štěstí, protože korporace Saenitare měla eminentní zájem o informace, k nimž se v průběhu vyšetřování dostával, proto byly prováděny průběžné zálohy jeho osobnosti a díky tomu byl reinkarnován v kyborgizované podobě. Ale kyborgům veřejné mínění není příliš nakloněno ...
Přečtěte si, jak by mohla vypadat budoucnost České republiky například v druhé polovině 21. století. Já tedy doufám, že se ta vize nenaplní. Miroslavu Žambochovi se v povídce skvěle podařilo vystihnout pocity hlavního hrdiny. Najdete zde spoustu skvělých hlášek.

Nachází se v knize: Punk Fiction
Nakladatel:
Mladá fronta
Obálka: Martin Zhouf
Rok vydání: 2004
Počet stran: 400
Rozměr: 110 x 165
Provedení: paperback, brožovaná
Cena: 199,-
ISBN: 80-204-1158-5
EAN: 978802041158

Sdílet článek

Facebook komentáře