slovník

SLOVNÍK KONIÁŠOVA SVĚTA

 

Všichni již vědí, že vyšla kniha Koniáš & Bakly - Mrtví muži. Je to zatím sice "jen" ebook, ale vyšla, to nelze popřít.

A tak snad příznačnou shodou okolností mohu představit "Slovník Koniášova světa". Kniha samotná je protkaná odkazy na minulé texty (povídky, novely, romány - no prostě texty), kde vystupují ať už Koniáš, nebo Bakly. Toto může být pro ty kteří nejsou v tomto světě zběhlí a nebo nemají tak dobrou paměť, poněkud matoucí. Proto jsou ve slovníku zpracované hesla s vysvětlením a uvedením díla, kde se pojem vyskytuje.

Rozhodně to není dokonalý výtvor a uvítám jakoukoli připomínku na chybu ať už technickou nebo faktickou.

 

Slovník je věc, která tu byla již na starém webu, ale přechodem na nový zanikla a jen v velkými obtížemi a pozvolna jsem zkoušel ji přenést na novou platformu. To "pozvolna" se počítá na roky.

To co se povedlo je pro mne malý zázrak a velký technický krok. Ti co chtějí slyšet o umělých inteligencích mohou číst dál.

Kontrola SLOVNÍKu je dokončena. Uf.

Tagy: 

Tak SLOVNÍK Koniášova světa je konečně zkontrolován a hypertextové odkazy jsou dodělány. Chce se mi říci, že SLOVNÍK je hotov, ale není to pravda. Vidím to tak, že SLOVNÍK nebude úplně hotový nikdy. Za prvé budou postupně vycházet další povídky a romány (modlím se za to, ač jsem bezvěrec) a za druhé čím více na SLOVNÍKu pracuji, tím více chybiček tam nalézám a zjišťuji, co všechno bych udělal jinak. (Mluvím jen za sebe, nevím jak ostatní - na SLOVNÍKu jsem nepracoval jen já!) Každá změna přitom znamená spoustu práce a spoustu času. Práci strávenou na SLOVNÍKu odhaduji na mnoho set hodin, svůj skutečný odhad zde raději ani nezmiňuji, je to neuvěřitelné číslo. Kdyby mi někdo na začátku řekl, kolik to bude práce, tak nevím, jak by to všechno dopadlo. Také musím přiznat, že začátek práce si pamatuji již jen mlhavě a kdo ví, co si moje paměť již stihla přizpůsobit k obrazu svému...
Ve SLOVNÍKu je nyní 854 hesel. Máte li chuť se k našemu SLOVNÍKu nějak vyjádřit (kladně i záporně), máte možnost. Máte nějaký konstruktivní nápad nebo připomínku? Sem s ním / s ní! Chybí Vám ve SLOVNÍKu nějaké heslo? Sem s ním! Nejlépe nám jej pošlete již zpracované :) . Budeme rádi, když se vyjádříte dříve než se nadechneme k další etapě práce na Slovníku.
Děkuji všem, kteří  na SLOVNÍKu přiložili ruku k dílu. Ať žije SLOVNÍK!!!

Slovník

Tagy: 

V těchto dnech jsme v našem SLOVNÍKu ze světa Koniáše dospěli k pro nás významnému okamžiku - zpracovali jsme již všechny příběhy z Koniášova světa. Chybí nám sice ještě několik hesel, u kterých dolaďujeme jejich správnost, ale to je již jen detail.
Ve SLOVNÍKu je zpracováno již 842 hesel, což je myslím úctyhodné číslo.
Rád bych poděkoval všem, kteří se na tvorbě SLOVNÍKu podíleli a podílejí, to je Brmbošovi a Vláďovi (VOV) a také všem ostatním, kteří v minulosti také přiložili ruku k dílu.
Jádro SLOVNÍKu vzniklo ze souboru hesel, který jsem dostal přímo od Miroslava Žambocha. Postupem času jsme SLOVNÍK rozšiřovali a náš pohled na něj se stával stále více komplexnější. Dnes jsme snad dospěli ke konečné podobě SLOVNÍKu, a jeho podoba by se dále neměla výrazně měnit.
Čeká nás ještě mnoho práce - je nutné celý SLOVNÍK projít a zkontrolovat a také v něm budeme postupně dodělávat hypertextové odkazy na jiná hesla. Každý nově vydaný příběh samozřejmě do SLOVNÍKu zpracujeme, tak abychom jej udržovali aktuální.

Budeme rádi, když se zde ke SLOVNÍKu vyjádříte a podělíte se s námi o Váš názor.

Jak se na SLOVNÍK díváte? Použili jste jej? Udělali by jste v něm něco jinak? Považujete jej za užitečný nebo je to podle Vás zbytečný projekt? Nechybí Vám se SLOVNÍKU některé heslo?

Děkuji Vám za Vaše názory a přeji Vám hezký týden.