Statistika vrací úder

Mohlo by se zdát, že na našich návštěvnících vyzvídáme přespříliš, ale je to jen pro zábavu, žádné osobní, nebo zneužitelné informace od vás rozhodně nechceme. Prostě si tady a teď tak trošku vyhodnotíme výsledky posledních čtyřech anket na našich stránkách.
Vyjít by nám z toho měl typický návštěvník našich stránek, ale vzhledem k počtu zúčastněných a v některých případech i k "rozbitosti" ankety to berte spíš jen jako zpestření šedivého zimního dne.
Konkrétní počty a zastoupení jednotlivých anket můžete sledovat na stránce starších anket.
A protože chceme být in, ke znázornění situace použijeme koláčové grafy, jako v nejmenované komerční televizi.


vekA nebudeme chodit kolem horké kaše, hned se podíváme na první z anket, a sice "Kolik je vám let?".
Tady se zúčastnilo úžasných 177 hlasujících a výsledky jsou docela zajímavé. Věk 0-15 má celých 19% což je sice nejvíce, ale ani kategorie 16-20 let se 17%, nebo 21-25 let s 15% nejsou zanedbatelnou položkou. Zajímavé na této anketě je nejen veliká účast, ale i to, že se procentuální zastoupení hezky seřadilo podle nepřímé úměry - nejmenší věk má nejvíce procent a nejvyšší nejméně.
A pokud si hned zpočátku začneme skládat typického návštěvníka našich stránek tak jako bod první píšeme - je mu 6-15 let, protože předpokládám, že dříve, jak v 6 letech se číst nikdo nenaučil.


pohlaviDruhou otázkou bylo "Jakého jste pohlaví?".
Zúčastnilo se celých 42 hlasujících a dopadlo to tak nějak podle očekávání, drtivá většina (71%) jsou návštěvníky muži.
Kolonku "nejsem si zcela jist" jsem tam dával jen tak pro legraci, ale stejně by mě zajímalo, kteří z vás na ni kliknuli.
Pokračujeme v konstrukci "typicáka" - je to příslušník mužského pohlaví.


jak castoA popojedem "Jak často navštěvujete tyto stránky?".
Tady jsem si myslel, že jen já visím na stránkách prakticky celý den, ale ukázalo se, že je tu minimálně ještě jeden podobný zoufalec. Nejvýznamnější položkou v tomto grafu se ukázalo být 38% zúčastněných (z 39 hlasujících) jsou tu jednou denně, což v procentech není až tak špatné, ale přeloženo do normálních čísel je to 15 lidí. my doufáme že v této oblasti ještě porosteme.
Jako třetí bod - je tu jednou denně.


krajPoslední otázkou zahrnutou do statistické výpovědi obyvatelstva bylo "Odkud jste?"
Tady nás lepší rozdělení než podle krajů nenapadlo. Zúčastnilo se 58 hlasujících a právě tady se nejvíce projevila ona "roztříštěnost". Jediný Jihočeský a Zlínský kraj přesáhl 10%, ostatní jsou na tom tak nějak nevalně. Na druhu stranu by to mohlo znamenat, že mají naše stránky (a Mirek Žamboch) příznivce po celé České republice a samozřejmě i mimo ni.
Mě osobně potěšilo krásné druhé místo mého kraje .
Posledním bodem "typicáka" je tedy to, že pochází z Jihočeského kraje.


Podtrženo sečteno:
Typický návštěvník našich stránek je mužského pohlaví, je mu něco mezi šesti a patnácti lety, je z Jihočeského kraje a naše stránky navštěvuje jednou denně.

Tak a to je vše přátelé, doufám, že se vám moje "analýza" líbila a těšíte se na další.

Sdílet článek

Facebook komentáře