Statistika nuda je

Dnes bych se chtěl zamyslet, jak vypadá typický návštěvník našich stránek. Ne, nemusíte se bát, ochranu osobních údajů rozhodně neporuším. Půjde tu spíš o jakýsi statistický pohled do duše vašeho počítače.

zemeNumericky zajímavé datum 09.09.2009 jsem využil k tomu, abych si posvítil třeba na země, ze kterých se rekrutují návštěvníci našich stránek. 
Z obrázku je zcela zřejmé, že drtivá většina je z České republiky, což není nikterak překvapivé, že? Co je zajímavější je jeden návštěvník z USA a jeden z Rakouska. Návštěvnost slovenských a polských fandů, opět není nikterak překvapivá - Mirek je dost známý i tam.

 Navštevy za denZ dalšího obrázku lze vyčíst časovou posloupnost návštěv našich stránek.
Je pochopitelné, že od půlnoci do šesté hodiny ranní k nám nezavítal nikdo, a vlastní návštěvnost začala až odbítím sedmé hodiny, co však je zajímavé, je nula v patnáct a dvacet hodin.
Zdá se, že v tu dobu o nás nikdo neměl zájem. Možná je to denní výkyv, možná je to pravidlo, to by asi bylo na delší statistický výzkum.

 

 

 

 

 prohlížečeDalší hodnotící položkou jsou internetové prohlížeče.
Zkušené počítačové bardy asi nezaskočí údaj drtivě válcující všechny ostatní - prohlížeč s jádrem Gecko spolehlivě vede. Pro méně znalé, je to Mozila Firefox. Většinou je to tak, že si jej uživatel nesměle vyzkouší a pak už nechce jinak - znám to z vlastní zkušenosti.
Programátory proklínaný Internet Explorer sice není tak úplně zapomenut, ale naštěstí nepřevažuje.  Za což jsem jakožto webmaster velmi rád.

 

 

 Návštěvy za měsíc

Sdílet článek

Facebook komentáře