Baklyho příběhy - časová osa

V době, kdy se schyluje k vydání souboru nových povídek s Baklym (ale ještě to potrvá), nám Thanat příhodně zpracoval časovou osu jednotlivých již vydaných Baklyho příběhů.
Při zpracování se opíral o časové údaje roztroušené v textu a že na to šel vskutku vědecky posuďte sami.

 

Bakly

Snažím se zde sepsat Baklyho příběhy chronologicky za sebou a zároveň je dát nějak dohromady i s Koniášem….

 
Fanoušek    
Je jediná povídka, kde se vyskytují oba dva. Jak Bakly tak Koniáš.
S největší pravděpodobností je to také nejstarší Baklyho příběh. V povídce hned na začátku se Koniáš zmiňuje o tom, že je to něco přes 4 roky, co utekl z domova. To znamená, že Koniášovi je něco mezi 24-27 lety. Podle popisu a toho jak Baklyho popisuje, odhaduji, že Bakly je podobného věku jako on nebo spíš starší. To znamená plusmínus 5 let
   
    Cizinec
    Se podle všeho odehrává až po povídce „Fanoušek“. Protože v knize „Bez slitování“ Bakly mluví o tom, že se jako gladiátor živil v dřívějších letech splácení svého dluhu a až po té se začal zajímat o jiné druhy práce, které mu vydělávaly víc.
Bez slitování    
Je kniha odehrávající se 16 let po té co Bakly odešel z domova. Podle poznámky na stránce 90 mu tou dobou bylo 17. To znamená, že v tuto chvíli by Baklymu mělo být 33-34 let.    
    Návrat zabijáka
    By se měl odehrávat o 17 let později. Hned z několika důvodů. Bakly prohlašuje, že už je to půl století, co se narodil a navíc je v knize i jedna věta kdy se Bakly ptá, jestli neviděli jeho šestnáctiletou dceru… Pro nějaké srovnání s Koniášem. V knize se vyskytuje i pan Lasička a zmiňuje se o tom, že pracuje pro jistého muže... Předpokládám tedy, že se příběh odehrává až po knize „Konec vlka samotáře“ a zároveň bych řekl, že ještě o nějaký ten rok později.
Anděl bez slitování    
Je příběh odehrávající se někdy po „Návrat zabijáka“. Jediné co nám pomáhá nějak tuto knihu zasadit do časové osy, je to, že Bakly touto dobou již pracuje pro vévodu (hraběte) a to, že byla vydána jako pokračování Baklyho příběhů (právě po „Návratu zabijáka“).    
    Holýma rukama
    Je prozatím poslední Baklyho příběh. Je pravděpodobné, že se odehrává až po „Anděl bez slitování“. Jediný chronologický údaj, ze kterého by se dalo něco zjistit, byla poznámka o tom, že lordu Varatchi táhne na 70 let. Strana 621 ve „Vlk samotář“ se zabývá lordem Varatchi a císařem, kdy se spolu procházejí kolem jezera: „a spatřil ho v jeho skutečné podobě, jako houževnatého sedmdesátníka… Současně si uvědomil, že za deset let na tom bude jako on.“ Takže bych to odhadoval na víc jak 5 a míň jak 10 let po posledním románu.

 

Sdílet článek

Facebook komentáře