Rozhovor s Grigorim Vyatkinem

Megapolis
Grigory Vyatkin je jedním z autorů obálek knih Miroslava Žambocha a tak jak už jiných kreslířů, malířů a grafiků tak i jeho jsem se ho něco málo zeptal.
Níže naleznete několik málo otázek týkajících se především díla Miroslava Žambocha.
Taky se díky němu můžeme pochlubit původním obrázkem, z kterého vznikl původní cover ke knize Megapolis.

1, Jak jste se dostal k ilustrování knihy Miroslava Žambocha Megapolis? To vás jen tak oslovil, nebo to bylo na základě předchozí známosti, nebo vás někdo doporučil?
Doporučil mě Jirka Vlček (zakladatel pamlknhy.cz), se kterým se znám cca od 2002 myslím. Pro edici Pevnost s Jirkovým vydavatelstvím Wolf Publishing jsme v té době již úspěšně realizovali řadu obálek. A pak přišel čas na spolupráci s Mirkem Žambochem, tak mě Jirka do toho přizval :) jak se znají oni dva, netuším.

2, od ilustrace této knihy přece jen uplynul nějaký čas, nakreslil by jste obrázek jinak? A jak?
Úplně jinak, je tam spousta “dětských” chyb. Ale myslím, že se na tu dobu povedla :) teď je celková úroveň vyšší jak na trhu, tak moje osobní. Takže určitě jinak. Konkrétně, určitě proporce postavy, oblečení, detaily, světla, storytelling. Celkově jinak, víc dark-noir a fotorealističněji.

3, kreslení, malování a vůbec grafika vám byla vlastníod mládí, nebo jste se k tomu nějak dopracoval? Čím jste chtěl být, když jste byl malý?
Ano, co se pamatuju, tak kreslení od dětství nejvíc. Chtěl jsem být malířem a v pubertě umělcem s ateliérem a spoustou múz :) Jinak rodiče tvrdí, že jsem chtěl být traktoristou, ale na to si fakt nevzpomínám …

4, jaký máte vztah ke sci-fi, fantasy a fantastice vůbec?
Sci-fi zbožňuju, fantasy moc ne. Nějak mi nejede.

A jak už to tak bývá, druhou polovinu rozhovoru uvidí jen přihlášení uživatelé.

Děkuji za rozhovor

Já děkuji!

Sdílet článek

Facebook komentáře