Rozhovor s Jaroslavem Šetkem

Poté, co jsme přinesli rozhovor s hlavním představitelem filmu na motivy knihy Miroslava Žambocha Drsný spasitel - Alešem Blažejem, tak přinášíme i rozhovor s režisérem filmu Jaroslavem Šetkem.
V některých odpovědích přece jen maličko poodhalí, jak film bude vypadat.
Takže snad potěšíme nejen příznivce díla Miroslava Žambocha.
1, Mohl by jste se nám představit? Kde pracujete, nebo jste pracoval, jaké máte za sebou životní zkušenosti? Kde žijete? Prostě co jste zač?
Jmenuju se Jaroslav Šetek a jsem režisérem filmu Drsný Spasitel. Společně se svým bratrancem Jaroslavem Kottinkem a dlouholetým kamarádem Lukášem Vrábelem pracujeme v naší společnosti SB Corporation, která se zabývá audiovizuálními službami.
Natáčení se věnuju odmalička. V roce 1996 jsme spolu s bratrancem natočili svůj první pořad. Bylo nám pět a šest let. V téhle chvíli započala naše láska k videu, kterému se věnujeme jako koníček téměř 19 let a jako práci necelé tři roky. Děláme to co nás baví a před nedávnem jsme také objevili Jardův první záběr, kde mu jeho taťka povídá: „Budeš kameraman, až vyrosteš“, takže vlastně ještě plníme proroctví (můj druhý bratranec běžící ve videu s kladivem dnes dělá koordinátora na stavbách).

Předmět doličný:
http://www.youtube.com/watch?v=YQUhI4TaUb4


2, Co u tohoto projektu děláte? Jste jen režisér - takový ten chlapík co křičí na herce, že všechno dělají špatně, nebo zastáváte víc funkcí a pokud ano můžete nám to v kostce přiblížit?
V současné době se starám o organizaci preprodukce. Vytváření storyboardu, obhlídky lokací, hledání herců, komparzistů a prakticky dohlížím na dokončení celého projektu od prvotních plánu až po finální render. Nastíním všem hercům a členům štábu moji představu, se kterou oni potom pracují a každý do projektu zapojuje to co umí nejlépe. Tento film není o práci jednotlivce, ale o práci celého týmu kde každý dělá to co miluje a čemu rozumí.

3, Jak přišel nápad natočit film na motivy knihy Drsný spasitel? Byl jste u toho, nebo jste přišel až potom? Kdo stál u zrodu myšlenky?
Když jsme ještě s bratrancem chodili na filmovku do Zlína, vozil mě každý týden autem a já si touhle knížkou krátil cestu. Dodneška mě nesnáší za to, že sem mu týden co týden na sedadle spolujezdce svítil baterkou do obličeje s hlavou v knížce. Už když jsem Spasitele četl, jsem si v hlavě představoval jak asi vypadá on a vůbec celý ten svět. Přišla mi hrozná škoda že se tady podle českých fantasy a sci-fi netočí víc filmů, protože tady máme skvělé autory. Strašně miluju takovej ten suchej tarantinovskej humor smísenej s českou postapo scenérií. Strašně to láká něco takovýho zkusit. Říká se že člověk by měl psát takovou knihu, jakou by on sám chtěl číst, točit film na jaký by sám chtěl jít. Ta knížka mi sedla, je to velká výzva a myslím si že to tu chybí.

4, Nepřipadáte si jako když Peter Jackson natáčel Pána prstenů? I když v tomto případě přirovnání trochu pokulhává - to by jste museli natáčet film o Koniášovi. A tím se vlastně nabízí otázka, kdy budete natáčet film o Koniášovi?
V současné době se naplno věnujeme Spasiteli a není příliš času ani chuť přemýšlet o jiných projektech. Jinak máte pravdu, to přirovnání trochu kulhá. Pohybujeme se v trochu odlišných měřítkách :) Jacksona jako režiséra mám ale rád už od jeho Vesmírných kanibalů. Ten člověk dokázal z ničeho vybudovat na Novém Zélandu společnost která konkuruje Hollywoodu. Bezpochyby ví co dělá.

5, Můžete prozradit jak bude Drsný spasitel vybavený? myslím tím jestli budou nějaké změny oproti knize? Bude mít Margaret, Greysona, Zabijáka, Nůž, Zesissův přístroj, klepeto, oko? A co Mitsuma, nebo spousta amuletů, co sebou vozí?

Odpověď na tuto otázku a 8. dalších si musíte zasloužit - stačí se přihlásit.
Vy nejste zaregistrovaní? Návod na registraci je vpravo.

Sdílet článek

Facebook komentáře