Rozhovor s Alešem Blažejem alias C.R.

Ales BlazejNebudu tu říkat žádnou novinku, že Aleš Blažej je hlavním představitelem připravovaného filmu na motivy knihy Miroslava Žambocha Drsný spasitel.
Tak jsem sepsal pár otázek a Aleše se na to vyptal.
Naštěstí byl sdílný a prozradil mi toho docela dost.

Za fotografii děkujeme https://www.facebook.com/KenjisShotBook
1, Mohl by jste se nám představit? Kde pracujete, nebo jste pracoval, jaké máte za sebou životní zkušenosti? kde žijete?
Jmenuji se Aleš Blažej. Žiju v Brně. V minulosti jsem byl členem Zásahové jednotky PČR. V současné době působím jako trenér Thajského boxu v klubu Muay Thai Brno.
Z mých zkušeností stojí za zmínku zápasení v thajském a čínském boxu. Působil jsem také jako kaskadér a herec ve hře Mafia 2 a mám za sebou několik krátkometrážních filmů.

2, Na veřejnost probleskla zpráva, že se připravuje choreografie soubojů, můžete nám o tom něco víc prozradit? Děláte co vám řeknou, řeknete choreografovi nebo režisérovi že to co chtějí je nesmysl, nebo je výsledek kombinací obojího?
Vzniklá choreografie je výsledkem spolupráce všech členů štábu – jak choreografa, tak kameramana tak režiséra a v neposlední řadě i moje. Snažíme se, aby souboje vypadaly dobře, uvěřitelně, líbily se kameře potažmo divákovi a každý z nás do toho vkládá to nejlepší, co umí.

3, Už jste viděl svůj kostým, nebo kostýmy jiných herců? Co na ně říkáte? Dají se přirovnat ke kostýmům některého jiného filmu?
Kostým se vyrábí v Anglii a zatím ještě nedorazil.

4, Jak vnímáte celý projekt "Drsný spasitel"? Má šanci na přežití v českém prostředí? A jsou nějaké ambice prorazit do zahraničí?
Podle mě je tento projekt velmi nadějný. Česká sci-fi fanouškovská scéna je velmi široká. Domácí autoři jsou hodně oblíbení. Proto má tento projekt opravdu potenciál uspět.

5, Podle kusých zpráv na internetu ovládáte bojová umění, chladné i palné zbraně. Je to tak? S čím konkrétně máte zkušenosti? Máte raději chladné či palné zbraně? Raději dlouhé, či krátké?
Studiu bojových umění se věnuji 25 let. Trénoval jsem Karate, Wu shu, Tai ji. Zápasil jsem v thajském a čínském boxu. Několik let jsem trénoval se skupinou Štvanci historický šerm a v posledních letech studuji ruské bojové umění Systema. Obecně nemám rád zbraně vůbec, ale co se týče tréninku nebo technického zpracování, tak mám rád určitě chladné zbraně. Úplně nejvíc mám rád meče, šavle a sekery.


Zbytek rozhovoru uvidí jen přihlášení a zaregistrovaní příznivci díla Miroslava Žambocha

Sdílet článek

Facebook komentáře