Rozhovor s Jaroslavem Šetkem o DS

1, Jak hodnotíte záměr zfilmovat knihu Drsný spasitel s odstupem? Šel by jste do toho, kdyby jste dneska začínal znova?

Záměr hodnotím stále stejně jako na začátku - určitě toho nelituji a pracujeme na tom, aby jsme film dokončili, i když na něm v současné chvíli pracujeme aktivně ve 3 lidech. V září vypustíme vlog z postprodukce a pokud se nám podaří stihnout vytvořit finální verzi krabošů, tak vyjde i oficiální trailer k filmu. Ten proces tvorby si užíváme a když člověk miluje to co dělá, není to pro něj práce a určitě pak tu časovou investici neobrečí :)

2, Máte raději ručičkové nebo digitální?

Pokud myslíte hodinky, tak ty nenosím už přes 5 let. A pokud bych si musel vybrat, ručičkové jsou mi sympatičtější.

3, Možná se vám povedlo vše co jste si naplánovali a vysnili, možná, ne. Já tipuju na druhou možnost. Jak to vidíte vy? Dá se říct konkrétně čeho litujete že ve filmu divák neuvidí? Je naopak něco, co jste neplánoval a přesto se to povedlo nějak "samo"?

Náklady na film se nevyšplhaly za ty 2 roky produkce nad 300.000,-, takže jsme se kompromisům nevyhnuli, ale v 90% případů všechno nahradilo srdce fanoušků, kteří také přicházeli s vlastními nápady a pomáhali nám dokreslovat atmosféru světa a přiložili ruce k dílu tam, kde bylo potřeba. Není asi nic čeho bych litoval že divák neuvidí, protože se snažíme alespoň částečně tam všechny ty elementy z knihy dostat. To co jsme pak vyhodili ven bylo spíš proto, že by se divák už ve všech těch informacích začal topit. V současné chvíli je hrubý střih na dvou hodinách, takže teď se bude ještě dost zkracovat a selektovat to skutečně důležité pro příběh.

4, Likviduje CR monstra a své nepřátelé humánně?

Zastávám názor že jakákoliv likvidace je nehumánní. Samozřejmě by bylo možné monstra udusit polštářem ve spánku, ale kdo knížku četl ví, že CR není zrovna tichý zabiják a brokovnice s granátometem nepatří mezi top Stealth zbraně.

5, Co je podle vás nejvýstižnější: "Film na motivy knihy Drsný spasitel.", "Zfilmovaná kniha Miroslava Žambocha "Drsný spasitel" , "Drsný spasitel" , "Film Drsný spasitel podle předlohy knihy s názvem Drsný spasitel." Nebo úplně něco jiného?

První možnost mi přijde nejvýztižnější.

6, Už jsem slyšel o filmech, které se mohou promítat jen na festivalech, o filmech, které nesmí vydělat ani korunu/dolar/euro, o filmech které musí splňovat kvóty naplnění rolí muži, ženami, bílými, ... jak říct nekonfliktně že mají jinou barvu kůže?, filmech, které jsou téměř na 100% trikové, animované, loutkové, digitální a co já vím ještě.
Kam by jste přiřadil Drsoně? Splňuje aspoň něco?


DS je od začátku prezentován jako "Film od fanoušků pro fanoušky". Trikových záběrů je tam spousta, animace se v něm také najdou a žádné podmínky že bychom s filmem nemohli vydělat jsme neuzavírali, i když peníze jsou to poslední proč tuto dlouhou cestu absolvujeme.

7, Bude film mládeži přístupný? Protože přenést některé scény z knihy do filmu ... to by se červenala i kamera. A jak dobře či špatně se točí intimní scény s člověkem/monstrem/bohem (nehodící se škrtněte) a upírkou?

Dětem film přístupný nebude. Vím na kterou scénu narážíte a musíte určitě sám uznat, že doslovně se excentrické SM násilí s ozubenými vibrátory (naplněny dušemi mnichů) a kalužemi krve do filmu dostat nedá. Pokud ano, dostali bychom se ke zcela jinému žánru. V tomhle případě platí, že méně je někdy více :)

8, Jak daleko je tvorba filmu Drsný spasitel (doufám že se tak bude jmenovat)? Co třeba hudba, triky, střih a další serepetičky, které divák nevidí a taky nevnímá?

Film je natočený z 95% a v této chvíli se dělá na postprodukci. Jelikož ale všechny elementy co jste vyjmenoval děláme v úzkém počtu lidí, všechno trvá desetkrát déle než u standartní produkce. V září už výjde první díl našeho vlogu ze studia a budeme pak každý měsíc opět informovat o tom, jak pokračujeme.

9, Dá se na post režiséra nebo herce hlavní role ulovit nějaké holky?

Ulovit holky zní hrozně. Určitě se to dá brát při seznámení jako dobrý téma k povídání. Pokud se budete chovat jako blbec, tak Vám stejně ten "režisér" vydrží tak deset minut. Je to o lidech, ne profesích.

10, Kolik si myslíte a plánujete, že film Drsný spasitel vydělá? Zaokrouhlete prosím na celé miliony směrem nahoru.

Neplánujeme kolik vydělá, protože to není náš zdroj příjmů. My i kluci co na filmu pracujeme máme svojí firmu SB Corporation, kterou film sponzorujeme (Teď více svým vlastním časem než finančně) a pokud film vydělá nějaké peníze, bude to jedině plus a budeme rádi že se nám něco z toho úsilí vrátí zpátky. Primárně ale tenhle projekt vznikl proto, abychom si společně užili ten proces vzniku. Tvorba filmu je běh na dlouhou trať a pro nás je to celoživotní koníček, který si užíváme.

11, Bijete herce? Jak moc? Bijete jen hlavní postavy a na kompars někoho máte, nebo to zastanete všechno? Zůstávají jim trvalé následky? Nemocniční účty si platí sami, platíte jim vy, nebo jste na to pojištění?

Já jsem na place proto, abych korigoval herce co se bijou mezi sebou. Navíc takový druh trestu si dovolí člověk co herce platí. My jsme byli rádi že nám lidi pomohli jak s vytvořením vlastních kostýmů, tak s hraním komparzu a klíčových rolí. Atmosféra byla pohodová, na youtube najdete spoustu vlogů z placu a z následných dotáček :)

12, Až dokončíte film Drsný spasitel, budete dělat rovnou na seriál Koniáš/Bakly nebo další film, a tentokrát to bude Líheň a seriál bude až potom?

Až dokončíme film, stále nám bude chybět druhá půlka knížky. Takto dopředu ale stejně ještě nic neplánujeme. Prioritou je teď projekt dokončit, poté si bude žít chvilku svým vlastním životem. pak se rozhodneme co bude dál :)
 

Sdílet článek

Facebook komentáře