Poraďte Miroslavu Žambochovi!

Anotace 1:

Turbulentní vesmír

Vesmír už dávno nepatří jen lidem, ale víc a víc si ho nárokují jejich dřívější výtvory, umělé inteligence. Křemík proti uhlíku, krev proti supratekutým kapalinám, evoluce je neúprosná. Naštěstí pro homo sapiens sapiens, stroje válčí i proti sobě; spojenectví rychle vznikají a ještě rychleji zanikají.
Nezávislé lidské společenství se snaží přetrvat za každou cenu a neváhá se spojit s kýmkoliv a čímkoliv, kdo je ochoten v mizerném žoldu bojovat. Robot se slabostí pro destrukci a vysokou pilotáž nebo podzemní vojenská inteligence schopna ničit kontinenty, válečnici bez zábran jsou ti nejnebezpečnější.

Anotace2 :
Turbulentní vesmír
Kovboj,
podle externích databank se tohle označení používalo pro předindustriálního pasáka krav. To mi nedávalo žádný smysl. S přežvýkavými sudokopytníky čeledi turovitých jsem nikdy neměl nic společného. Až zevrubnější hledání mi dalo i jiný význam - imaginární hrdina pulpové literatury devatenáctého a dvacátého století obvykle vyzbrojený ruční palnou zbraní s na tu dobu slušnou palebnou kapacitou a účinkem v cíli. Ano, to se mi podobalo víc.

Sdílet článek

Komentáře

Čus, já jsem pro jedničku - dvojka mi příde drsnější a vtipnější, ale zas podle jedničky, bych si knihu koupil, dvojka mi toho moc neřekla, ale samozřejmě Mirkovu knihu bych koupil i bez anotace :-)

Ja bych spojil s tim ze prvni bych dał Anotaci 2.

Jednička je klasika a kdybych byl čtenář neznalý MŽ, tak bych si podle téhle anotace knihu koupil. Kdo tu ale sakra nezná Mirka? Dvojka má prostě ten správný drsňácký říz. DVOJKA!

Upřímně nevím, názvu knihy odpovídá anotace 1 byť je taková nemastná neslaná, anotace 2 má švih, ale dokážu si pod ní představit klidně Baklyovku a nebo anotaci na Seržanta.
Vážně nevím. :-(

Já bych to spojil. Nejprve jedničku a potom dvojku, ale místo názvu Kovboj (Ranger) bych použil název Vesmírný kovboj (Space ranger) v nostalgii na stejnojmennou PC hru. Celkový název "Turbulentní vesmír - Space ranger" .
K textu dvojky bych doporučil jakoby text z budoucí encyklopedie, že kovboj je mlhavý pojem ztrácející se v dávných dobách, ale významově nejspíš primitivní chovatel něčeho, vyhynulých rybiček, krav, neurčitých samohybů a pod. - to už nevíme, ale také příležitostný bojovník jednoduchými zbraněmi - asi luk, meč, pistole, případně těžká zbraň s názvem winchestrovka - převažující v oněch dobách ( podle toho jak moc je tato budoucnost vzdálená) a bojovník za cosi dobré.

Více se mi líbí anotace č. 2., je vtipnější. Podle toho, jak si představuji knihu, tak mě k ní víc pasuje anotace č. 1, ale podle anotace č. 2 usuzuji, že se pletu. smiley Až si tu knihu přečtu, tak to pochopím. 

Víc se mi líbí ta, co zrovna čtu :). První říká, o čem v knize jde (přiblížení světa), druhá to říká jak bude vypadat příběh, tj. hlavní hrdina je drsňák a samotář, zbytek si můžeme představit.

Dvojka je asi lepší, protože vzbuzuje větší zvědavost a touhu zjistit, o co tam půjde.

Jinak těším se na knížku.

M.

Mne sa viac paci rozhodne ta dvojka.
Ale mozno by naozaj bolo najlepsie to skusit nejakym sposobom spojit :)

Obrázek uživatele mirek

Díky za vaše názory. Rozhodl jsem se, že se pokusím obě části spojit, aby z každé zůstalo to lepší.

Facebook komentáře